AKTUALIZACJA: Petycja do Białego Domu w sprawie ustawy S. 447

 

Szanowni Państwo

Po konsultacjach w ramach naszej grupy projektowej zdecydowaliśmy się na uruchomienie całkowicie nowej petycji do Białego Domu w sprawie zawetowania ustawy S. 447 przez prezydenta Donalda Trumpa. Niestety ale petycja zarejestrowana na stronie petycyjnej Białego Domu przez nieznaną nam osobę pod pseudonimem P.P. zawiera nie tylko błędy ortograficzne i stylistyczne, ale jej tytuł nawołujący prezydenta USA do niepodpisywania ustawy S. 447 może być nieopacznie zrozumiany. Otóż jeśli Donald Trump nie podpisze jej w ciągu 10 dni od przekazania ustawy do Białego Domu (nie licząc niedziel, do 09.05.2018), to ustawa ta automatycznie wejdzie w życie. Nie o to nam jednak chodzi! Prezydent Trump powinien ustawę zawetować do 09.05.2018.

Nową petycję, zarejestrowaną przez Edwarda Wojciech Jeśmana, prezesa Polish American Congress na Południowa Kalifornię, znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://petitions.whitehouse.gov/petition/act-s-447-tries-legitimize-extralegal-demands-massive-property-transfers-groups-no-legitimate-claims

Niestety nasze doświadczenie uczy, że petycje rejestrowane na stronach Białego Domu są słabym narzędziem wpływania na amerykańska administrację. Nie poddawajmy się jednak, próbujmy również tej drogi i podpisujmy petycję. Jeśli uzyska ona 100.000 podpisów w ciagu 30 dni od jej zarejestrowania (do 30.05.2018), to Biały Dom będzie musiał ją przeanalizować i ustosunkować się do niej.

Z wyrazami szacunku

Project Team

Stop Act HR 1226 i S 447