PILNE: Ważna wiadomość od grupy projektowej Stop Act H.R. 1226

Izba Reprezentantów USA ma głosować w dniu 24 kwietnia 2018 r. nie nad własną ustawą H.R. 1226, ale nad ustawą Senatu S. 447!

Szanowni Państwo,

Złe wieści dla Polski !!! Paul Ryan, spiker Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, zamierza zawiesić normalnie obowiązującą procedurę w Kongresie USA i zezwolić na głosowanie nie nad ustawą Izby H.R.1226, ale nad ustawą Senatu S.447! Oznacza to, że Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów nie będzie debatować nad rolą i konsekwencjami ustawy H.R.1226. Zamiast tego cała Izba zagłosuje nad senacką ustawą S.477. Głosowanie może odbyć się w najbliższy wtorek (24 kwietnia 2018 r.). Izba prawdopodobnie będzie postępować z “pominięciem zasad” (suspension of the rules), tj. debata nad S. 447 w Izbie może zostać ograniczona do 40 minut, a kongresmeni nie będą mogli zaproponować żadnych zmian w treści ustawy. Aby projekt mógł zostać przyjęty, potrzebna będzie większość 2/3 głosów. Aby stać się obowiązującym prawem USA, ustawa musiałaby zostać również podpisana przez prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Chcielibyśmy poprosić wszystkich obywateli Stanów Zjednoczonych, aby niezwłocznie zadzwonili do swoich reprezentantów w Kongresie i zażądali głosowania przeciw ustawie S. 447!

Możecie Państwo znaleźć swojego reprezentanta na oficjalnej stronie Izby.

Grupa projektowa


Prosimy o pobranie dokumentu z zastrzeżeniami Polonii Amerykańskiej do ustaw S. 447 i H.R. 1226, i  przekazanie tych zastrzeżeń Reprezentantom z Państwa dystryktu.

Prosimy też o pobranie oraz przeczytanie dokumentu przedstawiającego prawne zastrzeżenia co do ustaw S. 447 oraz H.R. 1226 Kongresowi przedstawionych przez amerykańskich wyborców polskiego pochodzenia.