Prezes Federacji Polonii Francuskiej potępia atak na Marszałka Karczewskiego

 

Publikujemy poniżej reakcję Stanisława Aloszko, Prezesa Federacji Polonii Francuskiej i członka Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Senacie RP na prostackie słowa burmistrza New Jersey Stevana Fulopa pod adresem Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Przypomnijmy, Fulop nazwał pana Marszałka w amoku słownym negacjonistą, antysemitą i białym nacjonalistą. Jego słowa świadczą o bardzo niskiej kulturze osobistej i mentalności smarkacza.

Liczymy na silną reakcje Polonii w New Jersey i mamy nadzieję, że Steven Fulop wkrótce nie będzie dłużej zaśmiecać przestrzeni publicznej swoimi chamskimi odzywkami i pomysłami.


Szanowny Panie Marszałku,
 
Polonijna Rada Konsultacyjna zakonczyła swoje obrady i nie ma możliwości wspólnego osobistego wypowiedzenia się w sprawie brutalnego ataku, który został przypuszczony na Pana osobę przez burmistrza Jersey City, Stevena Fulopa. Jesteśmy z Panem Marszałkiem solidarni i będziemy stali murem za Panem za każdym razem, kiedy ktoś nie znający Pana oraz spraw, którymi się Pan zajmuje z urzędu w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej będzie tak brutalnie i bezpodstawnie atakowany.
 
Pamieć o ludobójstwie sowieckim dokonana w Katyniu i innych miejscach kaźni jest sprawą każdego Polaka.
 
Szczęść Boże w działalności dla dobra Polaków, Polski i Polonii.
 
W imienii własnym i do wiadomości pozostałych członków Polonijnej Rady Konsultacyjnej.
 
PS. Ten tekst może być w miarę możliwości upubliczniony
 
Stanisław ALOSZKO
Prezes Federacji Polonii Francuskiej

Zdjęcie: I posiedzenie Senatu IX kadencji Rzeczypospolitej Polskiej. Źródło: Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Wikipedia, CC BY-SA 3.0 pl.