Wiadomość od Koordynatora Projektu

Szanowni Państwo

Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla naszego projektu. Między innymi dzięki Państwa wsparciu udało się nam zorganizować spotkanie z kongresmenami na Capitolu. Mamy do dyspozycji specjalnie do tego celu wynajętą salę i o godzinie 11:00 będziemy mogli zaprezentować przedstawicielom Kongresu USA nasz punkt widzenia. Przez cały dzień będziemy też odwiedzać indywidualnie biura poszczególnych reprezentantów, szczególnie tych z Komisji Spraw Zagranicznych i wyjaśniać, dlaczego ustawa H.R. 1226 i jej siostrzana ustawa S. 447 nie leżą w interesie ani Polski ani USA, a jedynie w interesie pewnych grup lobbingowych, które bezpodstawnie wysuwają roszczenia odszkodowawcze i instrumentalizują do tego celu Kongres.

Nasza onlinowa petycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem Państwa i jest ona podpisywana przez Polaków na wszystkich kontynentach. Wiele podpisów otrzymaliśmy z Australii, Kanady, Wlk. Brytanii, Niemiec, ale oczywiście najwięcej z Polski i z USA, za co Państwu serdecznie dziękujemy! Petycję z Państwa podpisami przekażemy dzisiaj kongresmenom.

Realizacja projektu Stop Act H.R. 1226 nie byłaby możliwa bez aktywnego wsparcia innych oddziałów Polish American Congress (PAC) jak i zaangażowania wielu innych grup Polish Americans niezależnych od PAC, jak i Polaków z całego świata. Są też jednak niektóre osoby w PAC, które niechętnie patrzą na nasze działania, zapominając o tym, że projekt dotyczy polskiej społeczności na całym świecie, a PAC w Południowej Kalifornii jest jedynie jego katalizatorem i koordynatorem. Robimy to dla Polski, nie dla nas, i mamy nadzieję, że nasz projekt, również dzięki Państwa wsparciu, stanie się zaczynem do rozwinięcia propolskiej edukacji i lobbingu w USA na duża skalę. Wierzymy też, że polski rząd w przyszłości aktywnie włączy się w działania Polonii.

Prosimy Państwa o trzymanie kciuków za naszą akcję, a Polish Americans nadal prosimy o dzwonienie do biur kongresmenów i wyjaśnianie, dlaczego ustwy H.R. 1226 i S. 447 nie leżą w interesie Polski i USA.

My nie błagamy o odrzucenie ustaw H.R. 1226 i S. 447, my o to walczymy. We do not beg for Stop Act HR 1226, we fight for it.

Z wyrazami szacunku

Wojciech Edward Jeśman

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej

na Południową Kalifornię